«  Березень 2017  »

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.12.2018, 01:14
Головна » 2017 » Березень » 24 » Керуючий справами районної ради Олена Прищепа взяла участь у круглому столі, присвяченому Всесвітньому дню води
23 березня 2017 року Держводагентством проведено круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню води, що відбувся під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко, за підтримки Представництва ПРООН в Україні та компанії «Кока-Кола Україна».

Також у заході взяли участь представники Держводагентства, Представництва ПРООН в Україні, компанії «Кока-Кола Україна», водогосподарських організацій, місцевих органів виконавчої влади, серед яких керуючий справами Ніжинської районної ради Олена Прищепа, науковці, учнівська та студентська молодь, громадськість, засоби масової інформації та інші.

На початку зустрічі зі словами привітання до присутніх звернулася очільник Держводагентства Ірина Овчаренко, яка закцентувала увагу на основних першочергових завданнях водогосподарської галузі, зокрема на законодавчих аспектах. Вона зазначила, що нині відбувається поетапне напрацювання змін, спрямованих на перегляд підходів до управління водними ресурсами, наближення їх до європейських стандартів, які чітко визначають, що стан цих ресурсів має бути добрим.

Також з вітальною промовою виступила Блерта Чела, заступник директора Представництва ПРООН в Україні. Вона звернулася до учасників з пропозицією та надією на подальшу спільну співпрацю на шляху до збереження та раціонального використання водних ресурсів.

Генеральний директор компанії «Кока-Кола Україна» Роджер Гаунтлет поінформував про пріоритети у діяльності компанії, одним з яких є бережливе ставлення до водних ресурсів сьогодні, задля збереження їх для майбутніх поколінь. Він зазначив, що така глобальна компанія, як «Кока-Кола Україна», вживає для цього ряд заходів, зокрема, запроваджує нові технології з метою уникнення непродуктивних втрат води, приділяє значну увагу процесу очистки води.

Начальник управління водних ресурсів Держводагентства Ольга Лисюк у своєму виступі висвітлила проблеми, що стосуються водного балансу України, динаміки водопостачання і використання води, відновлення гідрологічного режиму та раціонального використання водних ресурсів на осушувально-меліоративних системах. Продемонструвала присутнім наглядне порівняння впровадження європейських підходів до відновлення водних екосистем у Швейцарії на річці Ер та в Україні на осушувально-меліоративних системах українського Полісся.

Представники водогосподарських організацій у своїх доповідях привернули увагу учасників заходу до питань, що пов’язані з відновленням гідрологічного режиму та раціональним використанням водних ресурсів на прикладі осушувально-меліоративної системи «Смолянка» (Ніжинський район, Чернігівська область), використанням водних ресурсів на осушувально-меліоративних системах на території Українського Полісся.

Окрім цього, учасники круглого столу заслухали інформацію щодо громадсько-приватного партнерства на прикладі Ніжинського району, з якою виступила керуючий справами Ніжинської районної ради Чернігівської області Олена Прищепа. Зокрема, Олена Володимирівна повідомила, що у місцевих школах створюються екологічні класи, проводяться масштабні акції, присвячені Всесвітньому дню води, до яких долучаються студенти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Школярами, які є членами Київського позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді», було представлено власні дослідження щодо проблем раціонального використання і охорони водних ресурсів р. Дніпро, антропогенного впливу на ставки с. Стрітівка Кагарлицького району Київської області, оцінка забруднення озера Радунка за станом популяції рослин родини Ряскових здійснені з метою підвищення розуміння необхідності збереження екологічно чистого стану водних ресурсів.

Учнівською молоддю висловлювалися сподівання, що навіть неглобальними кроками учнівської спільноти робиться всій внесок у покращення екологічного стану водних ресурсів. Вони висловили слова вдячності за залучення до таких заходів як сьогодні.

Насамкінець організаторами висловлено щиру вдячність учнівській молоді за небайдужу активну позицію, запропонувавши долучатися до проведення екологічних акцій, присвячених водним ресурсам, зокрема днів річок.

За матеріалами офіційного сайту Державного агенства водних ресурсів України (scwm.gov.ua)
Категорія: Новини районної ради | Переглядів: 277 | Додав: NRada | Рейтинг: 5.0/3