Вітаю Вас, Гість · RSS 22.09.2017, 09:08
Головна » 2017 » Квітень » 11 » Перейняття досвіду децентралізації: делегація від Бобровицького району відвідала Ніжинщину

Питання децентралізації є ключовим для тих, хто розуміє, що на даному етапі шлях до об’єднання громад – це єдиний вихід для того, щоб покращити добробут громади.

Тож 11 квітня 2017 року голова Ніжинської районної ради Олег Бузун та керуючий справами райради Олена Прищепа зустрічали делегацію від Бобровицького району. Мета проведення круглого столу - перейняти вдалий досвід формування та діяльності двох об’єднаних територіальних громад на Ніжинщині.

До складу делегації увійшли: голова Бобровицької РДА Василь Кучерина, голова Бобровицької районної ради Тетяна Ковчежнюк, заступник голови райради Андрій Ткаченкокерівники структурних підрозділів районної ради, сільські голови району.

У ході зустрічі голова Ніжинської районної ради Олег Бузун докладно розповів про ті проблеми, які можуть чекати голів сільських рад на шляху до об’єднання, пояснив, як не допустити помилок роблячи перші кроки, як діяти у тій чи іншій ситуації та детально розповів про переваги процесу децентралізації.

Переглянути презентацію до виступу можна за посиланням - http://nizhyn-rada.at.ua/otg-11.04.17.pptx

Нині районна рада співпрацює з уже створеними Вертіївською та Лосинівською громадами, крім того, в Ніжинському районі перспективним є утворення Крутівської об’єднаної територіальної громади. Олег Віталійович наголошував, що саме добровільність має стати фундаментом формування громад та здійснення децентралізації владних повноважень.

Крім того, очільник Ніжинського району розповів гостям і про співпрацю з Проектом «ClimaEast: Збереження та стале використання торфовищ», що впроваджується ПРООН. Завдяки проекту в районі створено "Регіональний ландшафтний парк "Ніжинський”. У кінці 2016 року відбулося урочисте відкриття першої еколого-пізнавальної стежки під назвою «Лісовий затишок», що знаходиться на околиці села Кукшин Ніжинського району, згодом було відкрито ще одну екостежку під назвою «Спадщина предків» неподалік села Мала Кошелівка.

Переглянути презентацію до виступу можна за посиланням - vk.com/doc268064005_444108527

Крім того, у рамках проекту відновлено природний гідрологічний режим торфовищ осушувальної системи «Смолянка» завдяки також співпраці з компанією Кока-Кола, йде постійна підтримка шкіл із створенням екологічних класів, встановлення твердопаливних котлів, відкриття географічного майданчика, та, безперечно, функціонування кооперативів: молочного - у Кукшині (відкриття якого відбулося 04 грудня 2016 року) та пелетного, який нині призупинив свою діяльність.

Активними були заходи, спрямовані на благоустрій територій, зокрема проведена акція "Чиста країна” з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, яка була організована Представництвом Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, а саме Проектом Європейського Союзу – Програми розвитку ООН в Україні "Clima East: Збереження та стале використання торфовищ".

Також у ході візиту учасники зустрічі обговорювали проблемні питання, які виникають при запущеному механізмі децентралізації влади: гості запитували – ніжинці ділилися досвідом. Були розглянуті питання фінансування, створення компетентної управлінської команди, комунікації в громаді та ін.

Зустріч з керівництвом Ніжинського району для гостей була  корисною, адже відбулася відверта, конструктивна розмова, і попереду в представників Бобровицького району – плідна праця з громадою. Тож, можливо, після цієї зустрічі Бобровицький район почне робити перші кроки до обєднання. Так, не все буде легко і попереду багато роботи, але успіх об’єднаної територіальної громади та добробут її жителів цього варті.

Організаційний відділ районної ради

Категорія: Новини районної ради | Переглядів: 154 | Додав: NRada | Рейтинг: 5.0/2