Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2017, 04:33
Головна » 2017 » Травень » 10 » Президент України (1994-2005рр.) Леонід Кучма відвідав Ніжин
Президент України (1994-2005рр.) Леонід Кучма відвідав Ніжин

05 травня 2017 року місто Ніжин відвідав Президент України (1994-2005рр.) Леонід Кучма та подарував студентам  Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя фортепіано всесвітньо відомої компанії Steinway&Sons.

Таке заохочення – частина великої програми Фонду «Україна», започаткованої 2013 року. Загалом Фонд закупив для юних українських митців 75 фортепіано Essex/ Steinway&Sons. Ніжинський  університет  - 56-й навчальний заклад, який віднині має такий інструмент.

Сертифікат, що засвідчує право власності університету на музичний інструмент, Леонід Данилович особисто вручив ректору вишу Олександру Самойленку під час урочистого концерту, що відбувся у стінах Ніжинського університету.

Студенти та викладачі продемонстрували свої здібності та вміння. І одразу переконалися: інструмент має унікальне звучання, а це вкрай важливо і для виконавців, і для слухачів.

- Це для нас чудовий подарунок, він має колористичну окрасу і забарвленість звуку, це дозволить студентам працювати над різнобарв'ям звучання і виховувати виконавські якості, - твердить декан факультету культури та мистецтв університету Лариса Гусейнова.

У концерті для гостей взяв участь молодіжний хор «Світич», який є гордістю та окрасою вишу: колектив має величезну кількість перемог та нагород європейського та світового рівня.

- Фортепіано вражає забарвленням кожного регістру, під нього приємно співати. Для хоровиків, які співають акапела, без супроводу, важливо, аби інструмент був ідеально налагодженим, аби ми вловили тональність, - ділиться враженнями солістка «Світича» Вікторія Оленченко.

- Інструмент такого рівня дозволить студентам та викладачам краще досягати результатів. Увага, яку Леонід Данилович приділив нашому ВУЗу, буде великим підспір’ям для нашої подальшої роботи, для нашого подальшого розвитку. Щира Вам вдячність! – наголосив у вітальному слові ректор університету Олександр Самойленко.

- Я радий, що наш фонд «Україна» такий внесок робить в розвиток культури, - сказав Леонід Кучма. -  Від якості інструмента залежить настрій і виконавця, і тих, кого він супроводжує, і людей, які прийшли послухати музику, бо люди, які ходять на класичні концерти, дуже добре на цьому розуміються. Для всіх для нас питання культури має стояти не на останньому місці у владних структурах, а на перших рядах, бо це багато значить для наступних поколінь.

У планах - подальша співпраця з Ніжинським університетом імені Миколи Гоголя. П’ятеро кращих студентів вишу вже незабаром стануть стипендіатами Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна».

Ніжинський державний імені Миколи Гоголя є одним з найстаріших навчальних закладів України. Його засновано у 1805 році, за час існування тут підготували понад 60 тисяч фахівців - педагогів, юристів, інженерів тощо. Тут здобули вищу освіту Микола Гоголь, ім'ям якого університет був названий у 1939 році, Євген Гребінка, Леонід Глібов, Юрій Збанацький, Євген Гуцало.

Нині на семи факультетах університету  - філологічному, історико-юридичному, психології та соціальної роботи, природничо-географічному, іноземних мов, фізико-математичному, культури і мистецтв - навчається понад 3 тисячі студентів, магістрантів та аспірантів.

За інформацією сайту «Президентський Фонд Леоніда Кучми «Україна» (http://www.kuchma.org.ua)

Фото Вікторії Охріменко,

начальника організаційного відділу Ніжинської районної ради

Категорія: Новини на місцях | Переглядів: 89 | Додав: NRada | Рейтинг: 5.0/2