«  Березень 2017  »

Вітаю Вас, Гість · RSS 22.09.2017, 09:15
Головна » 2017 » Березень » 31 » Схід села у Колісниках
Схід села у Колісниках

30 березня 2017 року у с. Колісники відбулись загальні збори громадян. Керівництво району представляли заступник голови райдержадміністрації Оксана Мелашенко та голова районної ради Олег Бузун. Також участь у сході села взяли депутат районної ради Лариса Рибка, помічник народного депутата України Олександра Кодоли Тамара Стратілат, виконавчий директор об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Чернігівщина екологічна» Юрій Ткачов, менеджер Проекту ЄС "Clima East: Збереження та стале використання торфовищ" Василь Толкачов, керівники сільськогосподарських підприємств, котрі орендують землі жителів сіл Колісники та Мильники.

Сільський голова Анатолій Рибка озвучив свій звіт про виконання бюджету та Програми соціально-економічного розвитку сіл Колісники та Мильники за 2016 рік. Також він розповів про заплановані роботи в селах у поточному році – це ямковий ремонт деяких доріг, підсипка та грейдерування всіх доріг, продовження робіт по облаштуванню вуличного освітлення, ремонт даху Колісниківського клубу, ремонт приміщення сільської ради тощо.

Менеджер Проекту ЄС "Clima East: Збереження та стале використання торфовищ" Василь Толкачов розповів про результати впровадження Проекту: відновлення гідравлічного режиму на річці Смолянка, підняття рівня грунтових вод, що припинило постійне виникнення пожеж на торфовищах. Крім того, в рамках Проекту у Колісниківській ЗОШ І-ІІ ст. було встановлено твердотопливний котел та облаштовано екологічний клас.

Жителі Колісників під час сходу підняли болюче питання – недостатня кількість земель під громадські пасовища та сінокіс. Як вирішили цю проблему у Кукшині та Стодолах пояснив виконавчий директор об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Чернігівщина екологічна» Юрій Ткачов. Також він розповів про функціонування молочного кооперативу у Кукшині та можливість відкриття такого у Колісниках. Крім того, учасники Проекту розглядають можливість облаштування тут заводу по виготовленню брикетів. «Усе залежить від бажання громади та згуртування усіх навколо цього питання,» - наголосив Юрій Ткачов.

Помічник народного депутата Тамара Стратілат прозвітувала про роботу Олександра Кодоли, спрямовані ним кошти на соціально-економічний розвиток Ніжинського району – це реконструкція районного будинку культури і закупівля вбрання для сцени, реконструкція Безуглівської ЗОШ І-ІІІ ст. і облаштування дитячого садка, закупівля меблів, спортивного інвентарю для шкіл, медичного та побутового обладнання тощо.

Про свою діяльність, як депутата районної ради, прозвітувала Лариса Рибка, жителька с. Мильники. Наголосила, щоб односельці звертались до неї зі своїми проблемами, пообіцяла їх вирішити.

Керівники сільськогосподарських підприємств ТОВ «Ніжин Агро», ТОВ «Дружба Нова» Кернел та ПП «Свєтлов» розповіли про стан виплат орендної плати за паї, надану соціальну допомогу жителям сіл, а також відповіли на індивідуальні запитання мешканців.

«Робота районної державної адміністрації у минулому році була направлена перш за все на збереження соціальної інфраструктури Ніжинського району, - наголосила у своєму виступі заступник голови райдержадміністрації Оксана Мелашенко. Аби зняти навантаження з місцевих бюджетів, разом з районною радою було прийнято ряд Програм на покращення життя соціальнонезахищених верств населення, як-от, Програма по пільговому перевезенню громадян.» Вона зауважила, що спільними зусиллями районної та місцевої влад було збережено фельдшерський пункт у с. Мильники, котрий утримується за рахунок бюджету сільської ради. Наголосила: найважливіше зберегти школу, кількість дітей невелика (30), але дає можливість їй функціонувати.

Голова районної ради Олег Бузун підсумував: «Процес децентралізації незворотній і подальша доля вашої громади залежить від вашого свідомого вибору.» Він зауважив, що в Колісниках варто створити молочний кооператив і зробити все можливе для того, аби тут відкрили завод по виготовленню брикетів – це і нові робочі місця, і додаткові можливості для жителів. Порушив найболючішу тему для мешканців с. Мильники – газифікація села. «На жаль, вирішення цієї проблеми – непосильне навантаження, як для районного, так і для місцевого бюджетів,» - повідомив Олег Бузун.

По завершенню сходу посадовці оглянули виставку робіт учасників Колісниківського гуртка декоративно-прикладного мистецтва та відвідали Колісниківську ЗОШ І-ІІ ст.

За матеріалами сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

Категорія: Новини районної ради | Переглядів: 162 | Додав: NRada | Рейтинг: 5.0/1