Вітаю Вас, Гість · RSS 22.09.2017, 09:20
Головна » 2017 » Травень » 4 » Сьогодні у Латвії національне свято – день проголошення Декларації незалежності Латвійської Республіки

Голова Ніжинської районної ради Олег Бузун щиро вітає латвійських колег зі святом - Днем проголошення Декларації незалежності Латвійської Республіки.

Уже декілька років Ніжинщина активно співпрацює з Посольством Латвійської Республіки в Україні.

До недавнього часу голова Ніжинської районної ради Олег Бузун плідно співпрацював та реалізовував проекти разом із пані Агрітою Даудзе, яка вкінці 2015 року відбула з України з зв'язку з закінченням місії в якості Надзвичайного та Повноважного посла Латвійської Республіки в Україні.

Сьогодні ж районна рада продовжує підтримувати дружні відносини й із новопризначеним Надзвичайним та повноважним послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом.

У цей святковий день голова Ніжинської районної ради Олег Бузун бажає миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту в країні! Дякує за ті добрі справи, які сприяють добрим відносинам двох держав, та висловлює повагу за розуміння проблем в Україні і співпрацю з Ніжинським районом.

Довідково. Латвія чи не єдина країна, яка двічі святкує власний День незалежності. Вперше незалежність Латвії була проголошена 18 листопада 1918 року. Тоді в приміщенні Національного театру Риги Латвійська Народна рада проголосила про створення нової держави. Але боротьба за фактичну незалежність тривала після цього ще два роки. Вже в січні 1919 року, під натиском частин Червоної армії, тимчасовий уряд Латвійської Республіки був змушений залишити Ригу. З січня по травень 1919 року тривав період радянської влади в Латвії, потім була боротьба з армією Бермонта-Авалова і німцями, і знову з комуністами. Лише 11 серпня 1920 року Радянська Росія визнала незалежність Латвії. У січні 1921 року це зробили Англія, Франція, Італія і Японія, а у вересні нову державу прийняли в Лігу націй. Перша незалежна латвійська республіка проіснувала до червня 1940 року, коли Латвія була включена до складу СРСР – за секретними протоколами пакту Молотова-Ріббентропа країна підпадала саме під сферу впливу Радянського Союзу. З липня 1941 по жовтень 1944 року у Латвії тривала нацистська окупація, а потім знову – радянська. І лише 4 травня 1990 року Верховна Рада Латвійської РСР більшістю голосів прийняла Декларацію про відновлення Латвійської республіки, а також визначила перехідний період для досягнення реальної незалежності. Під час розпаду Радянського Союзу, у вересні 1991 року, незалежність Латвії була остаточно відновлена. 4 травня в країні вихідний день. (http://www.ukrinform.ua/)

Категорія: Новини районної ради | Переглядів: 53 | Додав: NRada | Рейтинг: 5.0/1