Вітаю Вас, Гість · RSS 22.09.2017, 09:18
Головна » 2017 » Квітень » 13 » У Черняхівці відбувся схід села
У Черняхівці відбувся схід села

Про роботу виконавчого комітету Черняхівської сільської ради та основні показники соціально-економічного розвитку Черняхівки і Лісового звітувала  11 квітня 2017 року під час загальних зборів громадян у с. Черняхівка сільський голова Валентина Щербина.

Участь у сході села взяли голова райдержадміністрації Вячеслав Івашин, його перший заступник Сергій Батрак, голова районної ради Олег Бузун, його заступник Наталія Березка, представник народного депутата України Олександра Кодоли Олексій Пірковський, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Іван Бондар, керівники сільськогосподарських підприємств, котрі орендують землі жителів, сільські голови Березанки, Бурківки, Крут, Липового Рогу.

Валентина Щербина прозвітувала також про використання сум самооподаткування, санітарний стан та благоустрій сіл, озвучила плани роботи на поточний рік – це ямковий ремонт доріг у Черняхівці, грейдерування доріг у Лісовому, проведення вуличного освітлення, ремонт сільського клубу тощо.

Виступила перед громадою директор навчально-виховного комплексу Ольга Бондаренко. У школі навчається 43 учні, у дитячому садочку – 18 дошкільнят. «Наші діти – прогресивні, - підкреслила Ольга Іванівна, - адже пишуть наукові роботи, беруть участь в обласних олімпіадах, конференціях».

Ось тому питання функціонування Черняхівської школи дуже важливе для жителів села і є головним чинником у прийнятті рішення про об’єднання в громаду. А об’єднатися в ОТГ жителям Черняхівки та Лісового пропонували сільські голови Крут Віктор Македон та Липового Рогу Олексій Пелипканич.

Що таке ОТГ і як живеться в громаді на практиці розповів присутнім представник Вертіївської ОТГ Олександр Бородавко.

Під час сходу жителі прийняли рішення про тарифи на самооподаткування та обслуговування пожежної команди, яка знаходиться у сусідній Бурківці. Як вона утримується і в якому стані знаходиться пожежна машина розповів сільський голова Бурківки Андрій Дзюба.

Важливо для черняхівців було почути і про зростання орендної плати за паї. ТОВ «Дружба Нова» Кернел уже підняла плату із 6,5 % до 7,5 % від нормативно-грошової оцінки землі – повідомив заступник директора підприємства Віталій Фурса. Директор ПП «Ніжинські аграрні інвестиції» Анатолій Безпалий пообіцяв не відставати від колег. Крім того, представники інвесторів розповіли про соціальну підтримку громади.

Перед жителями виступив представник народного депутата Олексій Пірковський. Він розповів про роботу Олександра Кодоли та направлені ним кошти фонду соціально-економічного розвитку територій на галузі освіти, медицини та культури Ніжинщини. Для Черняхівського НВК було придбане необхідне обладнання для облаштування сучасного класу на суму 23 тис. грн.

Про те, що черняхівцям варто якнайшвидше визначитись з існуванням у об’єднаній громаді, говорив під час сходу голова районної ради Олег Бузун. «Уперше влада наблизилась до села – ось що таке децентралізація», - підкреслив Олег Віталійович. Жителям він радив приєднатись до Крут.

Про перспективи розвитку с. Черняхівка висловився голова районної державної адміністрації Вячеслав Івашин. Це ремонт їдальні та будівництво внутрішніх санвузлів у школі, облаштування нового сучасного фельдшерського пункту у зачиненому корпусі навчально-виховного комплексу. Вячеслав Анатолійович пообіцяв свою підтримку у вирішенні питання щодо облаштування вуличного освітлення. Адже співпраця керівництва райдержадміністрації, Ніжинського РЕМу та місцевого самоврядування налагоджена і по цьому шляху вже пішли сільські голови Переяслівки, Бурківки та Стодолів.

Принагідно, очільник району Вячеслав Івашин вручив відзнаку Президента України – ювілейну медаль «70років перемоги над нацизмом» та Почесну грамоту райдержадміністрації та районної ради за активну участь у героїко-патріотичному вихованні молоді і з нагоди 30-річчя утворення районної організації ветеранів ветерану війни та праці, голові первинної організації ветеранів с. Черняхівка Касяну Івану Івановичу.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

Джерело - http://neadm.cg.gov.ua/index.php?id=240027&tp=0

Категорія: Новини райдержадміністрації | Переглядів: 131 | Додав: NRada | Рейтинг: 4.0/3