Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2017, 04:24
Головна » 2017 » Квітень » 4 » У селі Пашківка Ніжинського району відбулось урочисте відкриття Меморіального музею-садиби Івана Андрійовича Зязюна

31 березня 2017 року в селі Пашківка Ніжинського району відбулось урочисте відкриття Меморіального музею-садиби видатного філософа, науковця, освітнього діяча, першого Міністра народної освіти незалежної України, уродженця Чернігівщини академіка Івана Андрійовича Зязюна (1938-2014рр.).

Для участі у заходах з цієї нагоди на батьківщину академіка прибули поважні представницькі делегації НАПН України з Києва, Полтавського педагогічного університету імені В.Г.Короленка, Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Київського педагогічного університету імені Драгоманова, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, науково-педагогічної та освітянської спільноти з Харкова, Варшави.

Учасники визначної події поклали квіти до могили І.А.Зязюна на місцевому кладовищі, взяли участь у мітингу з нагоди відкриття музею-садиби, стали його першими відвідувачами.

Від імені керівництва обласної представницької і виконавчої влади на мітингу виступив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький. Освітян Чернігівщини представляли також ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського Анатолій Заліський, науковці та представники влади з Ніжина.

За дорученням голови обласної ради Ігоря Вдовенка участь у заходах взяв його радник Дмитро Никоненко.

Довідково. Відомий український вчений, філософ, педагог, організатор освіти Іван Зязюн пройшов шлях від вихователя гірничопромислового училища, завідувача сільського клубу до ректора Полтавського педагогічного інституту імені В.Г.Короленка, директора науково-дослідного інституту Національної академії педагогічних наук України, Міністра народної освіти України.

З 1989 року Іван Зязюн - дійсний член АПН СРСР, з 1992- член АПН України, з 1995 - член Президії АПН України. У 1998-2000 роках - президент Міжнародної Макаренківської асоціації.

У 1993 Зязюн став директором-організатором Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (нині Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України), де незмінно працював 20 років.

Іван Зязюн - автор майже 500 наукових праць, у тому числі монографій, підручників, навчальних та навчально-методичних посібників для студентів і викладачів вищих педагогічних навчальних закладів, вчителів загальноосвітніх шкіл, аспірантів та докторантів. Він став фундатором нового напряму педагогічної науки й засновником наукової школи з проблем педагогічної майстерності. Основні положення теорії й технології педагогічної майстерності втілені у підручнику «Педагогічна майстерність», який має декілька видань і перекладений іноземними мовами.

У 1998 році американський біографічний інститут обрав Івана Зязюна «Людиною року». Він - заслужений працівник освти, кавалер ордену «За заслуги», нагороджений орденами «Дружби народів», «Трудового Червоного Прапора» та іншими почесними відзнаками.

Відділ інформаційного забезпечення та звязків з громадськістю

виконавчого апарату обласної ради

Світлини Дмитра Никоненка

Джерело - https://chor.gov.ua/nasha-diyalnist/novini/item/5113-vydatnyi-pedahoh-dobra-i-krasy